Pzepisy Przejściowe I Dostosowujące

art

Dodany: 2019-11-22 Kategoria: Inne

Pzepisy przejściowe i dostosowujące. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce Jednym z celów Instytutu na rzecz Państwa Prawa jest wspieranie inicjatyw zmierzających do podnoszenia świadomości prawnej społeczeństwa. Dlatego nie jest nam obojętna jakakolwiek zmiana w obowiązującym prawie. Pragniemy zwrócić uwagę, że w dniu 1 sierpnia 2018 r. przez Prezydenta RP została podpisana ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Znowelizowana ustawa wprowadza istotne zmiany w systemie szkolnictwa wyższego i nauki, teraz ma decydujące znaczenie ustawa o szkolnictwie wyższym konstytucja dla nauki jakże na rzecz uczelni w taki sposób i dla pracowników, doktorantów również studentów stanowiących jej wspólnotę. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, określaną jako „Konstytucja dla Nauki”, w tym. m.in.: nowe zasady finansowania uczelni, powoływanie i działalność nowego organu w postaci rady uczelni publicznej reguły funkcjonowania szkół doktorskich, nowe normy ewaluacji wyników badań naukowych. Ico_Gray_1.gif [750 B] Obecnie obowiązująca regulacja zastępuje czwórka dotychczasowe ustawy: Prawo o szkolnictwie wyższym, o stopniach naukowych i tytule naukowym, o zasadach finansowania nauki oraz o pożyczkach i kredytach studenckich. Reforma powstała w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego z inicjatywy również we współpracy ze środowiskiem akademickim. Proponowane zmiany, to wynik starannych, trwających z okładem rok przygotowań, wielu spotkań i szerokich konsultacji w środowisku akademickim. Ustawa zwiększa autonomię uczelni poprzez zwiększenie jej swobody organizacyjnej wewnątrz. To wspólnota akademicka decyduje, jakim sposobem działa uczelnia wewnątrz, a nie ustawa.

Komentarze: 2


noavatar.png
Wojciech Rup wzory księgowań 2020-04-28

jesteś właściwie sprawnym webmasterem. Prędkość ładowania strony jest niesamowita. Czuję, że robisz jakąś niezwykłą sztuczkę. Ponadto, zawartość jest arcydziełem. zrobiłeś świetne zadanie na ten temat

noavatar.png
Kalikst Bożymierzu 2020-05-04

Ładny blog! Dodatkowo witryna jest dość szybka! Jakiego hosta używasz? Czy mogę uzyskać link partnerski do twojego hosta? Życzę mojej stronie internetowej załadowania tak szybko jak twojej lol.